Muzyk, wokalista, kompozytor, manager, organizator koncertów kameralnych i plenerowych, recitali, warsztatów muzycznych, nauczyciel śpiewu i emisji głosu.

Śpiewając, kreatywnie łączy elementy techniki klasycznej i rozrywkowej.

Autor programu profilaktyki uzależnień „Zanim będzie za późno”.

Mirosław Witkowski jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz stypendystą renomowanej amerykańskiej uczelni muzycznej – Indiana Uniwersity Jacobs School of Music w Bloomington (USA), gdzie ukończył z  wyróżnieniem studia podyplomowe.

Ma w swoim dorobku sukcesy w wielu konkursach. Zdobył I nagrodę w Gali Pięciolecia telewizyjnego programu „Szansa na Sukces”, II nagrodę w konkursie im. Livingston Mother w Cleveland oraz nagrodę publiczności Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Seulu.

Jest stypendystą Ministra Kultury (w ramach programu „Młoda Polska” dla wyróżniających się polskich artystów młodego pokolenia). Wyśpiewał również belgijskie stypendium „Solti Fundation”.

Wystąpił w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, w którym śpiewał w zespole Kayah.

Trafił też do finału programu X-Factor w Bratysławie.

Brał udział w prestiżowych festiwalach rozrywkowych m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota tarka”, „Porthcawl International Jazz Festival”  w Walii, „Solti Te Kanawa Accademia di Bel Canto” we Włoszech, „Florida Palm Beach Guild” w Stanach Zjednoczonych.

 

Współpracował z gwiazdami polskiej i zagranicznej muzyki klasycznej. Są wśród nich Helmuth Rilling, Krzysztof Penderecki, Jose Cura i Kiri Te Kanawa. Na niwie muzyki rozrywkowej ma w swym dorobku współpracę z Kayah, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Wodeckim, Renatą Przemyk, Heleną Vondrackovą.

Działalność artystyczną łączy z wolontariackim zaangażowaniem w rozwiązywanie ważkich problemów społecznych. Stworzył m.in. autorski projekt profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom pod nazwą: „Zanim będzie za późno”. Ideą projektu jest rozwijanie pasji jako sposób na unikanie nałogów. W jego projekcie wzięło udział ponad 40 000 młodych ludzi.

Wielu wspaniałych muzyków przegrało życie przez narkotyki i alkohol. Ja staram się przekonać, że życie na trzeźwo jest najlepszym wyborem – mówi autor programu.